Dołącz do nas!

Ofiaruj to, co najcenniejsze - swój czas.

Działalność w Fundacji daje bardzo szerokie możliwości rozwoju. Możesz zdobyć unikalne doświadczenie w leczeniu trudno gojących się ran, a także w pracy z wymagającymi pacjentami. Będziesz mieć również okazję rozwinąć swoje kompetencje miękkie oraz – dzięki pracy w zespołach interdyscyplinarnych – nauczyć się samodzielności w badaniu, diagnozowaniu i leczeniu.

Przystań Medyczna daje przestrzeń do indywidualnego rozwoju. Pierwsze miesiące w Fundacji to intensywny kurs leczenia trudno gojących się ran oraz czas na poznanie specyfiki pracy z pacjentami w kryzysie bezdomności. W późniejszym okresie, w zależności od twoich zainteresowań, kierunku studiów i planów na przyszłość, możesz ukierunkować swoje zaangażowanie w wyjazdy terenowe, skupić się na leczeniu ran, czy też towarzyszyć lekarzom podczas konsultacji. Potrzebujemy również kierowców karetki, a także osób, które wspomogłyby organizacyjnie pracę Fundacji. Chcemy aby mógł/mogła jak najwięcej nauczyć się podczas współpracy z nami.  

Pomagamy pacjentom zarówno w ośrodkach zorganizowanych, jak i w przestrzeni miejskiej. Dwa razy w tygodniu wolontariusze zajmują się leczeniem ran u pacjentów w schronisku dla osób w kryzysie bezdomności, a nasi lekarze z pomocą wolontariuszy, badają, diagnozują i leczą przebywające tam osoby. Na dyżurach terenowych odwiedzamy naszych pacjentów w miejscach, w których żyją (pustostanach, altankach, namiotach) oraz poszukujemy potrzebujących opieki medycznej osób przebywających m.in. na plantach. Reagujemy również na nagłe wezwania, przekazywane przez numer alarmowy. Masz możliwość angażować się we wszystkie te działania.

Ilość czasu, jaki poświęcisz na pomoc, zależy tylko od Ciebie. Nie mamy minimalnych godzin pracy. Nie podpisujesz również żadnych godzinowych zobowiązań. 

Skontaktuj się z koordynatorką wolontariatu Katarzyną Kaczmarek – katarzynakaczmarek.przystanmed@gmail.com

Co mówią nasi wolontariusze

Przystań rozwija moje zainteresowania. Mogę robić tu rzeczy, których nie doświadczamy na studiach.
Kacper
wolontariusz, student medycyny
Na dyżurach mogę odprężyć się po dniu ciężkiej pracy, jednocześnie komuś pomagając i czerpiąc z tego radość.
Karolina
wolontariuszka, studentka ratownictwa
Kierowanie zespołem było dla mnie ogromnie cennym doświadczeniem. Dzięki współpracy możemy pomagać naszym bezdomnym pacjentom.
Patrycja
liderka zespołu, pielęgniarka