Zakres działań

Współpraca ze schroniskami

Dwa razy w tygodniu świadczymy pomoc lekarską i pielęgniarską w krakowskich placówkach dla osób w kryzysie bezdomności. Opiekujemy się również osobami spędzającymi mroźne zimowe noce w schroniskach i noclegowniach.

Dyżury terenowe i interwencyjne

Co tydzień odwiedzamy osoby potrzebujące, przebywające w różnych miejscach publicznych na terenie Krakowa. Możecie zobaczyć nas m.in. na krakowskich plantach.

Całodobowy telefon alarmowy

Przez całą dobę, siedem dni w tygodniu czuwamy, odbierając połączenia alarmowe. Jeśli widzisz w przestrzeni miejskiej osobę wymagającą pomocy medycznej (np. opatrunku), nie wahaj się z nami skontaktować.

Dyżury polowe na Plantach

Tymczasowo zawieszone z powodu pandemii. W zamian za to częściej odwiedzamy schroniska i organizujemy wyjazdy terenowe.

Stawiamy na rozwój

Staramy się stale podwyższać poziom opieki medycznej oferowanej naszym pacjentom. W związku z tym inwestujemy w rozwój Fundacji i kwalifikacje osób w niej działających. Podczas dyżurów obserwujemy, że im większa wiedza i umiejętności naszych wolontariuszy, tym lepsza jakość i skuteczność opieki nad pacjentami.

Szkolenia

Naszym wolontariuszom zapewniamy szkolenia, których tematyka obejmuje przede wszystkim diagnostykę i leczenie ran, a także farmakoterapię najczęstszych chorób naszych pacjentów. Dbamy także o kształcenie umiejętności miękkich, ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji interpersonalnej.

Współpraca

Współpracujemy zarówno z instytucjami publicznymi, takimi jak MOPS i Straż Miejska, jak i organizacjami pozarządowymi. Ogromnie cenimy sobie działania podejmowane wspólnie z innymi, m.in. Zupą na Plantach i Wspólnotą Hanna, a także pracę w ramach Ogólnopolskiej Federacji na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności.

Jakość

By zapewniać naszym pacjentom jak najlepszą pomoc, inwestujemy w materiały, sprzęt diagnostyczny oraz wysokiej jakości środki opatrunkowe.

Cel, do którego dążymy...

…to nie tylko niesienie pomocy medycznej osobom w trudnej sytuacji życiowej. Mamy nadzieję, że nasza postawa i działania zwrócą uwagę społeczeństwa na osoby w kryzysie bezdomności i doprowadzą do wypracowania systemowych rozwiązań problemów, z którymi te osoby się mierzą. 

O nas w liczbach

1 +
osobogodzin

poświęcanych każdego tygodnia w ramach dwóch dyżurów stacjonarnych i dwóch terenowych

1
wolontariuszy

regularnie zaangażowanych w działanie Fundacji, wywodzących się ze studiów medycznych, ale nie tylko

1
lekarzy

wykorzystuje swoje doświadczenie, aby w swoim wolnym czasie pomagać potrzebującym

1 +
kilometrów

każdego tygodnia pokonujemy naszą karetką na wyjazdach interwencyjnych

~ 1
ZŁOTYCH

to średni koszt jednego opatrunku, licząc tylko opatrunki specjalistyczne

1 +
Osób w kryzysie bezdomności

przebywa na terenie Krakowa

Zobacz nas w akcji